top of page

TODAY Psikoloji, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi deneyimli ve çok yönlü ekibi sayesinde sizlere bir çok alanda profesyonel destek sunabilmektedir.

Eda Öztürk
 • Eda Öztürk
 • Instagram
 • Twitter
 • LinkedIn - Siyah Çember
 • YouTube
Öğretim Görevlisi
Uzman Klinik Psikolog

Merhaba ben Eda.

 

Koç Üniversitesi’nden Psikoloji Bölümü lisans ve Cinsiyet Çalışmaları Sertifika Programı ile mezun olmamın ardından İngiltere'de bulunan Reading Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’na başladım. İngiltere'de yaşadığım iki yıl boyunca Londra'da IMECE Kadın Merkezi'nde gönüllü ve ücretli olmak üzere çeşitli pozisyonlarda çalışıp Reading Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi pozisyonuma da devam ettim. Araştırma görevlisi olarak çalıştığım süreçte, biri tezim olmak üzere 4 farklı araştırmada asistanlık yaptım. Çalıştığım gruplar 1-3 yaş, 3-6 yaş, 5-9 yaş ve 18-22 yaş olmak üzere çeşitlilik gösteriyordu. Bu da benim farklı yaş gruplarına dair teorik bilgimin artmasında oldukça faydalı oldu. Lisans eğitimime başladığım ilk günden itibaren sosyal sorumluluk çalışmaları benim için vazgeçilmezdi. Aynı alışkanlığımı İngiltere’de de sürdürdüm. Çalışma ve eğitim hayatımın yanında çocuklar, anneler ve bakım veren kişiler ile (çocuk bakım vereni ve hasta bakım vereni) çeşitli derneklerde sanat terapileri ve farkındalık terapileri yöntemleri ile çalıştım. Uzun yıllar süren ve hala devam gönüllülük faaliyetlerimin yeri böylesi çeşitli ve güçlü mesleki deneyimler kazanmamda çok önemli bir yer kaplamaktadır.

Türkiye'ye döndükten sonra Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme Merkezi'nde bireysel ve grup seans hizmetlerinin yanında eğitimler verdim, organizasyonlar planladım, Aile Eğitim ve Danışmanlık Biriminin Sorumluluk görevini üstlendim. Ardından Türk Kızılayı Suriye İnsani Yardım Operasyonu kapsamında Avrupa Birliği destekli Toplum Merkezleri projesinde İstanbul Avrupa Yakasında Psikososyal Destek ve Sağlık Programı Sorumluluğu görevinde çalışırken çeşitli illerde birçok din, dil ve ırktan çocuklara, yetişkinlere ve profesyonellere eğitimler, bireysel ve grup temelli seanslar vermeye devam ettim.

Bugün hala ilk günkü gibi insanlara fayda sağlama isteği ve umudu ile Kültür Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde gelecek nesilleri yetiştirecek öğretmen arkadaşların hayatlarına dokunmaya ve tecrübelerimi onlar ile paylaşıp onların da insani yardımı amaç edinen bireyler olmasına katkı sağlamaya çalışmaktayım.

Eda
Özlem Kelle Börekci
 • Instagram
 • Twitter
Özlem
Uzman Klinik Psikolog

Merhaba ben Özlem.


Tam burslu olarak girdiğim Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden okul birinciliği ile mezun oldum. Aldığım derece sonrasında hak kazandığım Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını ise “What Makes Us Resilient/ Psikolojik Sağlamlığın Yordayıcıları” tezimle uzmanlığımı alarak tamamladım. Şuanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı ile akademik eğitimime devam etmekteyim. 
Eğitim sürecimde birçok akademik projeye dahil oldum ve bu akademik araştırmalar farklı bakış açıları kazanmama büyük katkı sağladı. 2014 yılında katıldığım “Türkiye’’de Psikolojik Danışmanlık Süreçlerinde Karşılaşılan Sorunlar” projesiyle Amerikan Psikologlar Derneği’nin düzenlediği uluslararası kongrede sunum yaptım. 2016 yılında ise tüm kalbimle severek çalıştığım tezimin sonuçlarını sunmak üzere Türk Psikologlar Derneği’nin İzmir’de düzenlediği 19. Ulusal Psikoloji Kongresinde sunumumu gerçekleştirdim. 
Akademik eğitim ve çalışmalarıma paralel olarak dışarıdan aldığım eğitimlerle iyi bir psikoterapist olmaya çabaladım, halen aldığım eğitimlerle çabalamaya devam ediyorum. Yetişkin psikoterapilerinde bilişsel davranışçı terapi, psikodinamik terapi, Emdr, evlilik-çift ve cinsel terapi eğitimlerimi tamamlamaya devam ediyorum. Severek çalıştığım çocuk ve gençlere yönelik ise oyun terapisi, çocuk ve ergenlerle bilişsel davranışçı terapiler, çocuk değerlendirme testleri, gelişim tarama testleri ve zeka testleri eğitimlerimi tamamladım. 
Türkiye’de henüz gelişmekte olan geriyatri psikolojisi ile ilgili olarak çalışmalarım da devam ediyor. Doktora sürecimde almaya devam ettiğim Nöropsikoloji eğitimimle bu kitleye uyguladığım nöropsikolojik testler doğrultusunda hizmet vermeye devam ediyorum.

Uzman Klinik Psikolog Eda Öztürk 

Florya Psikolog

Eylem Bayram Tuncay
 • YouTube
Erken Çocukluk Dönemi Uzmanı
Egitim Yönetimi ve Denetimi Uzmanı

Merhaba ben Eylem.

Çocuklar ile ilgili profesyonel çalışma hayatıma 1996 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği bölümünü kazandığım an başladım. Çocuklarla birlikte olmayı her zaman çok sevdiğim için mesleğimle birlikte öğrenmenin temelinde var olan “oyun” benim için daha profesyonel bir anlam kazanmıştı. Eğitimim süresindeki staj deneyimim, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı gönüllü çalışmalarım ve ardında iş hayatımda değişimi ve gelişimi yakalamak, çocuk kalplere ve çocuk beyinlere yaşadıkları anın potansiyelini sunabilmek adına 2007 yılında yine eğitim alanında Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi uzmanlığı ile yüksek lisansımı onur derecesi ile tamamladım. Bu arada anne oldum ve hem bir eğitimci hem de yönetici olarak tüm bu süreçleri bebeğimle yaşadım ve önceliğimi onu büyütmeye verdim. Bu süreçte Öğretmen Akademisi Vakfı’nın Kısmi Zamanlı Eğitici programına 6 aylık oğlum ile katıldık, halen bir ÖRAV üyesiyim. Alanda birçok öğretmen eğitimi düzenleyerek öğretmenlerin hem profesyonel hayatına hem çocuklara ve özellikle de erken gelişim dönemine farklı bakış açıları kazandırmaya çalışıp oyun grupları ve atölyelerde düzenledim.

Uzun yıllar süren alan deneyimimin ardından gerek oğlumun okul öncesi eğitim yaşına gelerek okul seçmeye çalışmam esnasında yaşadıklarım, gerekse alanda yöneticilik yaptığım zamanlarda öğretmenlerle yaşadıklarım beni öğretim görevlisi olma kararımı hızlandırdı. Amacım deneyimlerimi paylaşarak çocuklar için daha özgür ,daha yaratıcı düşünen  ve öğrenenler olmaları yolunda farklı bakış açıları kazanmalarını sağlamak. Halen Çocuk Gelişimi Program başkanlığını yaptığım Kültür Üniversitesi'nde bu amaçla geleceğin öğretmen adaylarına çocuk gelişiminden çocukla iletişime, çocuk edebiyatından oyun kurmaya, oyuncak tasarımından yaratıcılığa birçok dersi yürütmeye devam ediyorum.

Öğrenmenin ve değişmenin bu hızlı temposunda hem bir anne hem bir akademisyen ama en çok da OYUNCU olarak doktora çalışmalarımı yürütmeye devam ediyorum. Hangisini mi en çok sevdim? :)

Dila Erdem
Uzman Erken Çocuk Gelişimi Psikologu

Merhaba ben Dila.


Özel Sainte Pulcherie Lisesi’nde okurken, hep Fransa’da okuyacağımı hayal etmiştim; fakat Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanınca Türkiye’de kalmaya karar verdim. Üçüncü sınıf öğrencisiyken Amerika ve Kanada’ya exchange programı ile gittim ve burada psikolojinin çok farklı alanları ile tanıştım. Queens Üniversitesi’nde aldığım Pozitif Psikoloji dersi belki de hayatımı değiştiren adımlardan birisi oldu: gezgin kimliğimi, yogasever yanımı tekrardan ortaya çıkardı. Üniversiteyi bitirdikten sonra Kanada’ya eğitimimi devam ettirmeye gittim.Toronto’da Sheridan’da Erken Çocuk Gelişimi Bölümü’nde okurken farklı anaokullarında çalışma şansım oldu ve farklı okul öncesi eğitim modelleri olan okullarda görev aldım. Çocuklara verilen özgür eğitim ile ne kadar güvenli yetiştiklerine şahit oldum. Okurken, aynı zamanda devletin sağladığı bir program olan Toronto Early Years Centre’da gönüllü olarak görev aldım. Burada düzenlenen atölyelerde, yeni doğan bebeklerden okul öncesi çağına kadar olan çocuklar ve aileleriyle birlikte çalıştım. Sanat, müzik, dans ve kitap atölyeleri düzenleyerek Kanada’ya dünyanın her yerinden göç etmiş ailelere yardımcı oldum. Çalıştığım ekip arkadaşlarım, müdürüm benim için çok değerli insanlar oldular, benim bir hayal kurmamı sağladılar. Hayalim böyle sıcak, içten, herkesin olduğu gibi kabul edinildiği bir platformu İstanbul’da oluşturmaktı. İstanbul’a 2015 senesinde döndüm ve Kanada eğitim sisteminin verildiği farklı anaokullarında psikolog ve eğitim koordinatörü olarak görev aldım. Şimdilerde, okul öncesi dönemi için çocuk kitapları yazmaktayım. Dila olarak amacım, Türkiye’deki eğitim sistemlerini geliştirmek, sorgulayan, neden-sonuç ilişikisi kurabilecek bireyler yetiştirmek. Bunun içinde, farkındalığımızı arttıracak atölyeler, çalışmalar yapmak hedefim. Umuyorum ki, genç psikologlar, eğitimciler olarak bunu başaracağız. 
Not:
Şuanda Nepal’de Conscious Impact isimli bir sosyal sorumluluk projesindeyim. Depremde evlerini kaybetmiş çocuklar ve gençlerle farklı alanlarda atölye çalışmaları düzenleyecek ve psikososyal destekte bulunuyorum. Ardından sizlerle Türkiye'deyim.

Eylem
 • Facebook
 • Instagram
 • LinkedIn - Siyah Çember
Duygu Koçer
Uzman Klinik Psikolog

Merhaba ben Duygu.

 

Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji lisans programını tam burslu olarak bitirmenin ardından İngiltere’de University of Reading Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’na girerek onur derecesiyle mezun oldum. Lisans ve yüksek lisans süreçlerimde psikolojide hem uygulama hem de araştırma yeteneklerimi geliştirmeye çok önem verdim. Bu yüzden eğitim sürecimde yaptığım stajlara ve aldığım terapi eğitimlerine ek olarak, ulusal ve uluslararası gerçekleştirilen akademik çalışmalarda araştırma görevlisi olarak yer aldım. Lisans sürecimde 2014 yılında görev aldığım  “Türkiye’de psikolojik danışmanlıkta kültüre duyarlılık” projesiyle Amerikan Psikologlar Birliği’nin (APA) düzenlediği uluslararası kongrede sunum  yaptım. Bununla beraber Dr. Selçuk Şirin’in Türkiye’de yaşayan göçmen çocukların psikolojik ve akademik ihtiyaçları” konulu araştırmalarında çalıştım. Yüksek lisans sürecimde İngiltere’de  tez konum olan “Anne hassasiyetinin çocukta psikoza bağlı katı-duygusuz karakterle ilişkisi” üzerine çalışırken, aynı zamanda “Mindfulness temelli bireysel psikoterapinin, Parkinson’lu danışanda etkileri” konulu çalışmada araştırma görevlisi olarak görev aldım. Tüm bu araştırma deneyimlerim sonucu, psikolojide yalnızca uygulayıcı değil aynı zamanda bilim insanı olarak aktif olmak istediğimi farkettim ve 2017 yılında psikoloji doktorası yapmaya başladım.

Uyguladığım psikoterapi yöntemleri, yalnızca psikolojik iyileşmeyi değil, bireyi ruhsal ve fiziksel her yönden ele alan bütüncül bir iyi-oluşu hedeflemektedir. Bu yüzden kadim psikoterapi tekniklerinin yanı sıra, farklı bilim dallarından da beslenerek, kişiye özel olarak yapılandırılmış ve güncel bir yaklaşım tercih etmekteyim.

Küçük yaşlardan itibaren farklı kültürlere olan merak ve ilgim, meslek hayatımda da karşılığını buldu ve kariyerime Avrupa’da devam etmekteyim. 2017 yılı itibariyle İspanya’nın Barselona şehrinde bir yandan “Göçmenlerin psikolojik ihtiyaçları ve Bilinçli Farkındalığın etkisi” konulu doktora çalışmalarımı sürdürürken bir yandan da dünyanın her yerinden yetişkinlere Barcelona’daki ofisimden ve online olarak psikoterapi hizmeti veriyorum. Eğitim ve çalışma alanlarımla ilgili detaylı bilgiyi özgeçmişimden görebilirsiniz.

Dila'nın Özgeçmişi
Ayça Yılmaz Erborazan
 • LinkedIn - Siyah Çember
Uzman Endüstriyel Psikolog

Merhaba ben Ayça.

2009 yılı Üniversiteye Giriş Sınavında Türkiye’de ilk %0,2 dilimine girerek burslu kazandığım, Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2014 yılında mezun oldum. Çoğu seçmeli dersimi İşletme bölümünden Stratejik Yönetim, Tüketici Davranışları, Pazarlama gibi derslerden seçerek daha öğrencilik yıllarımdan endüstriyel yönelimli olarak eğitim alarak Psikoloji Biliminin daha kurumsal tarafında olmak istedim. Eğitimim süresince yaptığım stajlar ile de bu bilgilerimi pekiştirdim. Lisans eğitimimi tamamlamamın ardından İngiltere’de, alanının öncü Üniversitelerden biri olan Henley Business School'da “Uluslararası Yönetim ve Pazarlama” alanında Yüksek Lisans eğitimi aldım. Stajlarımda ana olarak iki alana odaklanarak akademik becerilerimi pratiğe dökmeye devam ettim. Finans alanında PwC bünyesinde denetim bölümümde bu stajımı tamamlamamın ardından özel bir insan kaynakları şirketinde insan avcısı olarak staj sürecimi tamamladım. Şu anda kurumsal yurt dışı satış alanında çalışma hayatıma devam etmekte ve kendimi geliştirip tecrübe kazanmayı sürdürmekteyim. İş süreçlerimde kendi gelişimine yatırım yapan bir psikoloji mezunu olmanın Şirket yönetimi, kriz durumlarını idare edebilme, belirsizlik ile başa çıkabilme, iş motivasyonu, insan kaynakları yönetimi ve iş ilişkileri noktasında birçok avantajı olduğunu sahada geçirdiğim her gün bir kez daha şahit olmanın verdiği cesaret ile sadece kurumsal hayatla sınırlı kalmayarak, Adler Koçluk Okulundan Uluslararası Koçluk Federasyonu onaylı sertifika programını da tamamlayarak başarı ile uygulayıcı olmaya hak kazandım. Koçluk sürecimde hem psikoloji eğitimim hem de kurumsal tecrübem ile çok farklı bakış açıları kazanmaktayım. Çünkü kendi deneyimlerimden yola çıkarak hem işveren ve çalışanı daha kapsamlı anlayabiliyor hem de süreci objektif bir şekilde değerlendirebildiğime inanıyorum.

İnsanın hayallerinin özünde soyut bir amaç, hedeflerin ise sadece birer araç olduğunu kendi sürecimde deneyimleyerek anladım. Kendi hayallerimi bir kez daha keşfettim ve eksik olduğum alanları gelişim noktası olarak belirledim.  Bu bakış açısı ile değişim, gelişim ve keşif yolculuklarında sizlere eşlik etme arzusundayım.

Ayça'nın Özgeçmişi
Berfin Ekin Doğrucu
 • Instagram
 • LinkedIn - Siyah Çember
Asistan Psikolog
Selen Gülbahçe
 • Instagram
Holistik Beslenme Danışmanı

Merhaba ben Selen.

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunuyum. 2012 yılında A.B.D.’de Drexel University’de Pazarlama, Elektronik & Bilgisayar mühendisliği dersleri ve bunun yanında çok fazla da kilo aldım. 2013 yılında e-kitap, dijital film ve müzik satışı yapan bir dijital içerik platformu kurarak çalışma hayatına başlangıç yaptım. Daha sonra, 3 buçuk sene finans sektöründe dijital performans pazarlama alanında devam ettim.

Üniversite hayatım boyunca, ve özellikle de Amerika’dan döndükten sonra hep kilo vermeye çalışıp, birçok farklı diyet ve beslenme tipi denedim. Başarısız denemelerimin olumsuz etkisi, kurumsal hayatın stresi ile birleşince kilo vermem daha da zorlaştı ve buna ek olarak sindirim sistemi problemleri yaşamaya başladım. Durumun önemini anlayıp hem kendi araştırmalarım hem de gastroentoloğumun yönlendirmesi ile çareyi alkali beslenmede buldum. Kısa süre içerisinde “Alkali Beslenme” üzerine yazılmış okunmadık makale, araştırma yazısı bırakmadım ve bu beslenme modeli ile ilgili öğrendiklerimi kendi yaşamıma uyguladım. Böylece hem sindirim sistemi problemlerimi çözdüm hem de 14 kg vererek görünüş ve sağlık açısından dilediğim fit bedene kavuştum.

Beni böylesine değiştiren ve sağlığıma tekrardan kavuşmamı sağlayan alkali beslenme mucizesini başkalarına da öğreterek herkesin sağlığına, bedensel görünüşüne, özgüvenine ve dolayısıyla hayatına güzel bir dokunuş yapabilmek amacıyla bu konuda bir çok eğitim aldım ve almaya devam etmekteyim. Holistik Beslenme Danışmanlığı hizmetini online olarak vermekteyim. Çalışma süresi içerisinde kimi zamanlar önceden planlayarak İzmir, İstanbul ve Londra'da yüz yüze görüşmeler sağlayabilmekteyim. Detaylı bilgi için özgeçmişime bakabilir, hesaplarımı takip edebilirsiniz.

Selen'in Özgeçmişi
Ceren Tabakçıoğlu
 • Instagram
 • LinkedIn - Siyah Çember
Asistan Psikolog

Ekibimiz ile tanışın

TODAY Psikoloji, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi deneyimli ve çok yönlü ekibi sayesinde sizlere bir çok alanda profesyonel destek sunabilmektedir.

EDA ÖZTÜRK BELET
 • Eda Öztürk
 • Instagram
 • Twitter
 • LinkedIn - Siyah Çember
 • YouTube
Öğretim Görevlisi
Uzman Klinik Psikolog

Merhaba ben Eda.

 

Koç Üniversitesi’nden Psikoloji Bölümü lisans ve Cinsiyet Çalışmaları Sertifika Programı ile mezun olmamın ardından İngiltere'de bulunan Reading Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’na başladım. İngiltere'de yaşadığım iki yıl boyunca Londra'da IMECE Kadın Merkezi'nde gönüllü ve ücretli olmak üzere çeşitli pozisyonlarda çalışıp Reading Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi pozisyonuma da devam ettim. Araştırma görevlisi olarak çalıştığım süreçte, biri tezim olmak üzere 4 farklı araştırmada asistanlık yaptım. Çalıştığım gruplar 1-3 yaş, 3-6 yaş, 5-9 yaş ve 18-22 yaş olmak üzere çeşitlilik gösteriyordu. Bu da benim farklı yaş gruplarına dair teorik bilgimin artmasında oldukça faydalı oldu. Lisans eğitimime başladığım ilk günden itibaren sosyal sorumluluk çalışmaları benim için vazgeçilmezdi. Aynı alışkanlığımı İngiltere’de de sürdürdüm. Çalışma ve eğitim hayatımın yanında çocuklar, anneler ve bakım veren kişiler ile (çocuk bakım vereni ve hasta bakım vereni) çeşitli derneklerde sanat terapileri ve farkındalık terapileri yöntemleri ile çalıştım. Uzun yıllar süren ve hala devam gönüllülük faaliyetlerimin yeri böylesi çeşitli ve güçlü mesleki deneyimler kazanmamda çok önemli bir yer kaplamaktadır.

Türkiye'ye döndükten sonra Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme Merkezi'nde bireysel ve grup seans hizmetlerinin yanında eğitimler verdim, organizasyonlar planladım, Aile Eğitim ve Danışmanlık Biriminin Sorumluluk görevini üstlendim. Ardından Türk Kızılayı Suriye İnsani Yardım Operasyonu kapsamında Avrupa Birliği destekli Toplum Merkezleri projesinde İstanbul Avrupa Yakasında Psikososyal Destek ve Sağlık Programı Sorumluluğu görevinde çalışırken çeşitli illerde birçok din, dil ve ırktan çocuklara, yetişkinlere ve profesyonellere eğitimler, bireysel ve grup temelli seanslar vermeye devam ettim.

Bugün hala ilk günkü gibi insanlara fayda sağlama isteği ve umudu ile Kültür Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde ve Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde gelecek nesilleri yetiştirecek öğretmen arkadaşların ve psikologların hayatlarına dokunmaya ve tecrübelerimi onlar ile paylaşıp onların da insani yardımı amaç edinen bireyler olmasına katkı sağlamaya çalışmaktayım.

Eda
Özlem Kelle Börekci
 • Instagram
 • Twitter
Özlem
Uzman Klinik Psikolog

Merhaba ben Özlem.


Tam burslu olarak girdiğim Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünden okul birinciliği ile mezun oldum. Aldığım derece sonrasında hak kazandığım Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını ise “What Makes Us Resilient / Psikolojik Sağlamlığın Yordayıcıları” tezimle uzmanlığımı alarak tamamladım. Şuanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı ile akademik eğitimime devam etmekteyim. 
Eğitim sürecimde birçok akademik projeye dahil oldum ve bu akademik araştırmalar farklı bakış açıları kazanmama büyük katkı sağladı. 2014 yılında katıldığım “Türkiye’’de Psikolojik Danışmanlık Süreçlerinde Karşılaşılan Sorunlar” projesiyle Amerikan Psikologlar Derneği’nin düzenlediği uluslararası kongrede sunum yaptım. 2016 yılında ise tüm kalbimle severek çalıştığım tezimin sonuçlarını sunmak üzere Türk Psikologlar Derneği’nin İzmir’de düzenlediği 19. Ulusal Psikoloji Kongresinde sunumumu gerçekleştirdim. 
Akademik eğitim ve çalışmalarıma paralel olarak dışarıdan aldığım eğitimlerle iyi bir psikoterapist olmaya çabaladım, halen aldığım eğitimlerle çabalamaya devam ediyorum. Yetişkin psikoterapilerinde bilişsel davranışçı terapi, psikodinamik terapi, EMDR, evlilik-çift ve cinsel terapi eğitimlerimi tamamladım. Severek çalıştığım çocuk ve gençlere yönelik ise oyun terapisi, çocuk ve ergenlerle bilişsel davranışçı terapiler, çocuk değerlendirme testleri, gelişim tarama testleri ve zeka testleri eğitimlerimi tamamladım. Ayrıca psikodinamik eğitim sürecime devam etmekteyim.
Türkiye’de henüz gelişmekte olan geriyatri psikolojisi ile ilgili olarak çalışmalarım da devam ediyor. Doktora sürecimde almaya devam ettiğim Nöropsikoloji eğitimimle bu kitleye uyguladığım nöropsikolojik testler doğrultusunda hizmet vermeye devam ediyorum.

Uzman Klinik Psikolog Eda Öztürk 

Florya Psikolog

Eylem Bayram Tuncay
 • YouTube
Erken Çocukluk Dönemi Uzmanı
Egitim Yönetimi ve Denetimi Uzmanı

Merhaba ben Eylem.

Çocuklar ile ilgili profesyonel çalışma hayatıma 1996 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği bölümünü kazandığım an başladım. Çocuklarla birlikte olmayı her zaman çok sevdiğim için mesleğimle birlikte öğrenmenin temelinde var olan “oyun” benim için daha profesyonel bir anlam kazanmıştı. Eğitimim süresindeki staj deneyimim, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı gönüllü çalışmalarım ve ardında iş hayatımda değişimi ve gelişimi yakalamak, çocuk kalplere ve çocuk beyinlere yaşadıkları anın potansiyelini sunabilmek adına 2007 yılında yine eğitim alanında Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi uzmanlığı ile yüksek lisansımı onur derecesi ile tamamladım. Bu arada anne oldum ve hem bir eğitimci hem de yönetici olarak tüm bu süreçleri bebeğimle yaşadım ve önceliğimi onu büyütmeye verdim. Bu süreçte Öğretmen Akademisi Vakfı’nın Kısmi Zamanlı Eğitici programına 6 aylık oğlum ile katıldık, halen bir ÖRAV üyesiyim. Alanda birçok öğretmen eğitimi düzenleyerek öğretmenlerin hem profesyonel hayatına hem çocuklara ve özellikle de erken gelişim dönemine farklı bakış açıları kazandırmaya çalışıp oyun grupları ve atölyelerde düzenledim.

Uzun yıllar süren alan deneyimimin ardından gerek oğlumun okul öncesi eğitim yaşına gelerek okul seçmeye çalışmam esnasında yaşadıklarım, gerekse alanda yöneticilik yaptığım zamanlarda öğretmenlerle yaşadıklarım beni öğretim görevlisi olma kararımı hızlandırdı. Amacım deneyimlerimi paylaşarak çocuklar için daha özgür ,daha yaratıcı düşünen  ve öğrenenler olmaları yolunda farklı bakış açıları kazanmalarını sağlamak. Halen Çocuk Gelişimi Program başkanlığını yaptığım Kültür Üniversitesi'nde bu amaçla geleceğin öğretmen adaylarına çocuk gelişiminden çocukla iletişime, çocuk edebiyatından oyun kurmaya, oyuncak tasarımından yaratıcılığa birçok dersi yürütmeye devam ediyorum.

Öğrenmenin ve değişmenin bu hızlı temposunda hem bir anne hem bir akademisyen ama en çok da OYUNCU olarak doktora çalışmalarımı yürütmeye devam ediyorum. Hangisini mi en çok sevdim? :)

Dila Erdem
Uzman Erken Çocuk Gelişimi Psikologu

Merhaba ben Dila.


Özel Sainte Pulcherie Lisesi’nde okurken, hep Fransa’da okuyacağımı hayal etmiştim; fakat Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanınca Türkiye’de kalmaya karar verdim. Üçüncü sınıf öğrencisiyken Amerika ve Kanada’ya exchange programı ile gittim ve burada psikolojinin çok farklı alanları ile tanıştım. Queens Üniversitesi’nde aldığım Pozitif Psikoloji dersi belki de hayatımı değiştiren adımlardan birisi oldu: gezgin kimliğimi, yogasever yanımı tekrardan ortaya çıkardı. Üniversiteyi bitirdikten sonra Kanada’ya eğitimimi devam ettirmeye gittim.Toronto’da Sheridan’da Erken Çocuk Gelişimi Bölümü’nde okurken farklı anaokullarında çalışma şansım oldu ve farklı okul öncesi eğitim modelleri olan okullarda görev aldım. Çocuklara verilen özgür eğitim ile ne kadar güvenli yetiştiklerine şahit oldum. Okurken, aynı zamanda devletin sağladığı bir program olan Toronto Early Years Centre’da gönüllü olarak görev aldım. Burada düzenlenen atölyelerde, yeni doğan bebeklerden okul öncesi çağına kadar olan çocuklar ve aileleriyle birlikte çalıştım. Sanat, müzik, dans ve kitap atölyeleri düzenleyerek Kanada’ya dünyanın her yerinden göç etmiş ailelere yardımcı oldum. Çalıştığım ekip arkadaşlarım, müdürüm benim için çok değerli insanlar oldular, benim bir hayal kurmamı sağladılar. Hayalim böyle sıcak, içten, herkesin olduğu gibi kabul edinildiği bir platformu İstanbul’da oluşturmaktı. İstanbul’a 2015 senesinde döndüm ve Kanada eğitim sisteminin verildiği farklı anaokullarında psikolog ve eğitim koordinatörü olarak görev aldım. Şimdilerde, okul öncesi dönemi için çocuk kitapları yazmaktayım. Dila olarak amacım, Türkiye’deki eğitim sistemlerini geliştirmek, sorgulayan, neden-sonuç ilişikisi kurabilecek bireyler yetiştirmek. Bunun içinde, farkındalığımızı arttıracak atölyeler, çalışmalar yapmak hedefim. Umuyorum ki, genç psikologlar, eğitimciler olarak bunu başaracağız. 
Not:
Şuanda Nepal’de Conscious Impact isimli bir sosyal sorumluluk projesindeyim. Depremde evlerini kaybetmiş çocuklar ve gençlerle farklı alanlarda atölye çalışmaları düzenleyecek ve psikososyal destekte bulunuyorum. Ardından sizlerle Türkiye'deyim.

Eylem
 • Facebook
 • Instagram
 • LinkedIn - Siyah Çember
Duygu Koçer
Uzman Klinik Psikolog

Merhaba ben Duygu.

 

Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji lisans programını tam burslu olarak bitirmenin ardından İngiltere’de University of Reading Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’na girerek onur derecesiyle mezun oldum. Lisans ve yüksek lisans süreçlerimde psikolojide hem uygulama hem de araştırma yeteneklerimi geliştirmeye çok önem verdim. Bu yüzden eğitim sürecimde yaptığım stajlara ve aldığım terapi eğitimlerine ek olarak, ulusal ve uluslararası gerçekleştirilen akademik çalışmalarda araştırma görevlisi olarak yer aldım. Lisans sürecimde 2014 yılında görev aldığım  “Türkiye’de psikolojik danışmanlıkta kültüre duyarlılık” projesiyle Amerikan Psikologlar Birliği’nin (APA) düzenlediği uluslararası kongrede sunum  yaptım. Bununla beraber Dr. Selçuk Şirin’in Türkiye’de yaşayan göçmen çocukların psikolojik ve akademik ihtiyaçları” konulu araştırmalarında çalıştım. Yüksek lisans sürecimde İngiltere’de  tez konum olan “Anne hassasiyetinin çocukta psikoza bağlı katı-duygusuz karakterle ilişkisi” üzerine çalışırken, aynı zamanda “Mindfulness temelli bireysel psikoterapinin, Parkinson’lu danışanda etkileri” konulu çalışmada araştırma görevlisi olarak görev aldım. Tüm bu araştırma deneyimlerim sonucu, psikolojide yalnızca uygulayıcı değil aynı zamanda bilim insanı olarak aktif olmak istediğimi farkettim ve 2017 yılında psikoloji doktorası yapmaya başladım.

Uyguladığım psikoterapi yöntemleri, yalnızca psikolojik iyileşmeyi değil, bireyi ruhsal ve fiziksel her yönden ele alan bütüncül bir iyi-oluşu hedeflemektedir. Bu yüzden kadim psikoterapi tekniklerinin yanı sıra, farklı bilim dallarından da beslenerek, kişiye özel olarak yapılandırılmış ve güncel bir yaklaşım tercih etmekteyim.

Küçük yaşlardan itibaren farklı kültürlere olan merak ve ilgim, meslek hayatımda da karşılığını buldu ve kariyerime Avrupa’da devam etmekteyim. 2017 yılı itibariyle İspanya’nın Barselona şehrinde bir yandan “Göçmenlerin psikolojik ihtiyaçları ve Bilinçli Farkındalığın etkisi” konulu doktora çalışmalarımı sürdürürken bir yandan da dünyanın her yerinden yetişkinlere Barcelona’daki ofisimden ve online olarak psikoterapi hizmeti veriyorum. Eğitim ve çalışma alanlarımla ilgili detaylı bilgiyi özgeçmişimden görebilirsiniz.

Dila'nın Özgeçmişi
Ayça Yılmaz Erborazan
 • LinkedIn - Siyah Çember
Uzman Endüstriyel Psikolog

Merhaba ben Ayça.

2009 yılı Üniversiteye Giriş Sınavında Türkiye’de ilk %0,2 dilimine girerek burslu kazandığım, Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2014 yılında mezun oldum. Çoğu seçmeli dersimi İşletme bölümünden Stratejik Yönetim, Tüketici Davranışları, Pazarlama gibi derslerden seçerek daha öğrencilik yıllarımdan endüstriyel yönelimli olarak eğitim alarak Psikoloji Biliminin daha kurumsal tarafında olmak istedim. Eğitimim süresince yaptığım stajlar ile de bu bilgilerimi pekiştirdim. Lisans eğitimimi tamamlamamın ardından İngiltere’de, alanının öncü Üniversitelerden biri olan Henley Business School'da “Uluslararası Yönetim ve Pazarlama” alanında Yüksek Lisans eğitimi aldım. Stajlarımda ana olarak iki alana odaklanarak akademik becerilerimi pratiğe dökmeye devam ettim. Finans alanında PwC bünyesinde denetim bölümümde bu stajımı tamamlamamın ardından özel bir insan kaynakları şirketinde insan avcısı olarak staj sürecimi tamamladım. Şu anda kurumsal yurt dışı satış alanında çalışma hayatıma devam etmekte ve kendimi geliştirip tecrübe kazanmayı sürdürmekteyim. İş süreçlerimde kendi gelişimine yatırım yapan bir psikoloji mezunu olmanın Şirket yönetimi, kriz durumlarını idare edebilme, belirsizlik ile başa çıkabilme, iş motivasyonu, insan kaynakları yönetimi ve iş ilişkileri noktasında birçok avantajı olduğunu sahada geçirdiğim her gün bir kez daha şahit olmanın verdiği cesaret ile sadece kurumsal hayatla sınırlı kalmayarak, Adler Koçluk Okulundan Uluslararası Koçluk Federasyonu onaylı sertifika programını da tamamlayarak başarı ile uygulayıcı olmaya hak kazandım. Koçluk sürecimde hem psikoloji eğitimim hem de kurumsal tecrübem ile çok farklı bakış açıları kazanmaktayım. Çünkü kendi deneyimlerimden yola çıkarak hem işveren ve çalışanı daha kapsamlı anlayabiliyor hem de süreci objektif bir şekilde değerlendirebildiğime inanıyorum.

İnsanın hayallerinin özünde soyut bir amaç, hedeflerin ise sadece birer araç olduğunu kendi sürecimde deneyimleyerek anladım. Kendi hayallerimi bir kez daha keşfettim ve eksik olduğum alanları gelişim noktası olarak belirledim.  Bu bakış açısı ile değişim, gelişim ve keşif yolculuklarında sizlere eşlik etme arzusundayım.

Ayça'nın Özgeçmişi
Zeycan Erdemirler
 • Instagram
 • LinkedIn - Siyah Çember
Uzman Klinik Psikolog
Feyza Nur Yılmaz
 • LinkedIn - Siyah Çember
Selen Gülbahçe
 • Instagram
Holistik Beslenme Danışmanı

Merhaba ben Selen.

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunuyum. 2012 yılında A.B.D.’de Drexel University’de Pazarlama, Elektronik & Bilgisayar mühendisliği dersleri ve bunun yanında çok fazla da kilo aldım. 2013 yılında e-kitap, dijital film ve müzik satışı yapan bir dijital içerik platformu kurarak çalışma hayatına başlangıç yaptım. Daha sonra, 3 buçuk sene finans sektöründe dijital performans pazarlama alanında devam ettim.

Üniversite hayatım boyunca, ve özellikle de Amerika’dan döndükten sonra hep kilo vermeye çalışıp, birçok farklı diyet ve beslenme tipi denedim. Başarısız denemelerimin olumsuz etkisi, kurumsal hayatın stresi ile birleşince kilo vermem daha da zorlaştı ve buna ek olarak sindirim sistemi problemleri yaşamaya başladım. Durumun önemini anlayıp hem kendi araştırmalarım hem de gastroentoloğumun yönlendirmesi ile çareyi alkali beslenmede buldum. Kısa süre içerisinde “Alkali Beslenme” üzerine yazılmış okunmadık makale, araştırma yazısı bırakmadım ve bu beslenme modeli ile ilgili öğrendiklerimi kendi yaşamıma uyguladım. Böylece hem sindirim sistemi problemlerimi çözdüm hem de 14 kg vererek görünüş ve sağlık açısından dilediğim fit bedene kavuştum.

Beni böylesine değiştiren ve sağlığıma tekrardan kavuşmamı sağlayan alkali beslenme mucizesini başkalarına da öğreterek herkesin sağlığına, bedensel görünüşüne, özgüvenine ve dolayısıyla hayatına güzel bir dokunuş yapabilmek amacıyla bu konuda bir çok eğitim aldım ve almaya devam etmekteyim. Holistik Beslenme Danışmanlığı hizmetini online olarak vermekteyim. Çalışma süresi içerisinde kimi zamanlar önceden planlayarak İzmir, İstanbul ve Londra'da yüz yüze görüşmeler sağlayabilmekteyim. Detaylı bilgi için özgeçmişime bakabilir, hesaplarımı takip edebilirsiniz.

Selen'in Özgeçmişi
Uzman Klinik Psikolog
Merve Balkaya
 • Instagram
Uzman Klinik Psikolog
bottom of page